5 žingsniai, kaip sėkmingai išrinkti ir paruošti dovaną moteriai

Išrinkti dovaną moteriai nėra taip paprasta, kaip gali atrodyti: juk ne visos dailiosios lyties atstovės mėgsta gauti kvepalus, ne visos jos dievina madingus aksesuarus ar vaikosi žinomų prekių ženklų.

Jei artėjant kokiai nors progai ar šventei ima didžiulė baimė, kad jūsų mylimai moteriai nepavyks išrinkti patiksiančios dovanos, kelis kartus giliai įkvėpkite, atsipalaiduokite ir skaitykite mūsų patarimus. Straipsnyje dalijamės idėjomis, kokiais kriterijais remiantis reikėtų rinkti dovaną žmonai, merginai, mamai, dukrai ar tiesiog gerai draugei.

Taigi, kaip atrodo visas dovanų rinkimo procesas, nuo ko reikėtų pradėti?

1. Koks jos stilius, kuo ji puošiasi?

Jeigu norite, kad dovana atitiktų jos gavėjos stilių ir troškimus, svarbu kokybiškai atlikti namų darbus.

 • Ką ji dėvi? Pirmiausia atkreipkite dėmesį, kokius drabužius ji renkasi. Vertinkite ne tik pačią aprangą, bet ir spalvas, raštus, formas, dažnai pasirenkamus aksesuarus. Ar ji papuošalus nešioja, segi kasdien, ar tik eidama į renginius, vakarėlius ir t. t.? Taip pat pasistenkite „nuskenuoti“ jos mėgstamus prekių ženklus ar drabužių kūrėjus: galbūt pavyks išrinkti daiktą, kurį ji tikrai įvertins ir nesunkiai suderins su jau turimais.
 • Koks jos stilius? Nustatyti, koks moters stilius, nėra taip sudėtinga: jis gali būti klasikinis, šiuolaikiškas / madingas, sportinis ar eklektiškas. Atkreipkite dėmesį, kokie daiktai ar aksesuarai patraukia jos dėmesį parduotuvėse, o juos rinkdami pagalvokite, ar jie derės prie jos jau turimų daiktų.

2. Kuo ji užsiima, ką veikia gyvenime?

Dar vienas dalykas, į kurį reikia atsižvelgti – ką moteris, kuriai renkate dovaną, veikia, kokia jos kasdienybė?

 • Iš ko susideda jos kasdienybė? Kokia kasdienė jos rutina: ar ji mokosi, studijuoja, eina į darbą, turi kažkokių pomėgių, kokius namų ruošos darbus atlieka? Ši įžvalga gali padėti išrinkti praktišką, naudingą dovaną.
 • Koks jos darbo pobūdis? Ar ji dirba biure, kuriame reikia laikytis tam tikro aprangos kodo ir atrodyti labiau rafinuotai, o gal ji apskritai net ir darbe būna su džinsais ir patogiais sportiniais bateliais? Galbūt jai tenka daug keliauti darbo reikalais?
 • Kokia dovana galėtų papildyti jos gyvenimo būdą, palengvinti kasdienybę? Tai gali būti namų priežiūros reikmenys, optimizuojantys, sutrumpinantys įprastus darbus, kažkokie priedai, leidžiantys dirbti patogiau (nešiojamojo kompiuterio stalelis, belaidė kompiuterio pelė ar pan.).

3. Kokia dovanos gavėjos asmenybė?

Renkant dovaną, labai svarbu atsižvelgti į pačią asmenybę.

Asmenybės tipas. Ar ji mėgsta nuotykius, yra kūrybiška, o gal kaip tik labai žemiška, praktiška, brandi? Kokios savybės padėtų geriausiai ją apibūdinti? Jei tai nuotykius mėgstanti mergina ar moteris, gal jai tiktų su naujomis patirtimis susijusios dovanos? Kūrybiškai sielai tiktų meniškos arba „pasidaryk pats“ tipo dovanos.

Kokie jos pomėgiai, gyvenimo būdas? Į pomėgius atkreipti dėmesį labai svarbu dėl to, kad jie daro įtaką ir asmeniniam stiliui. Galbūt dovanos gavėjai patinka skaityti, o gal ji dievina rankdarbius ar daug laiko praleidžia gamtoje?

 • Pavyzdžiui, gamtą mėgstančiai moteriai tikriausiai patiktų jos įkvėpti papuošalai, natūralūs akmenys: stilingų papuošalų, aksesuarų kviečiame pasidairyti mūsų parduotuvėje.
 • Sporto entuziastei tiktų su sveikatos puoselėjimu ar treniruotėmis susiję daiktai.
 • Mėgstančiai skaityti damai – patinkančio autoriaus knyga ar netipinis knygos skirtukas.
 • Arba jei, pavyzdžiui, mergina labiau mėgsta leisti laiką namuose, puiki dovana jei gali būti stilingas pledas, ir atvirkščiai: vienoje vietoje nenustygstančiai asmenybei labiau patiktų bilietai į renginį.

4. Išgryninkite dovanos idėją

Surinkus įvairių įžvalgų, metas susiaurinti galimas alternatyvas. Kaip pirmines idėjas konkretizuoti?

 • Ant lapo susirašykite visas galimas dovanų idėjas, įkvėptas jūsų stebėjimų ir surinktos informacijos. Grupuokite šias idėjas pagal tematiką, kategorijas: mada, pomėgiai, patirtys ir kt.
 • Pasidomėkite galimais konkrečiais dovanų variantais. Galite naršyti internetinėse ar apsilankyti fizinėse parduotuvėse, įkvėpimo paieškoti amatininkų mugėse ir kt. Pagalvokite, ar visgi labiau tiktų apčiuopiamas daiktas, ar patirtis.
 • Susiaurinkite dovanų sąrašą. Kiekvieną idėją įvertinkite atsižvelgdami į moters stilių, asmenybę, kasdienes veiklas. Galiausiai, iš sąrašo išbraukite netinkamas perteklines idėjas: palikite tik tinkamiausias dovanas.

5. Dovaną suasmeninkite

Paskutinis žingsnis renkant dovaną – jos suasmeninimas: tokiu būdu iš pažiūros įprasta dovana gali tapti ypatinga ir išskirtinė.

Dovanos moterims apipavidalinimas. Dovaną galite išgraviruoti, išsiuvinėti ar kitaip suasmeninti. O po to būtinai parinkite dovanos gavėjos skonį atspindinčią pakuotę.

Dovanos moterims suasmeninimas. Pagalvokite, kaip dovaną paversti sentimentalesne: gal ją papuošite bendra nuotrauka

Taigi, dovanos, ypač apgalvotos ir rinktos kruopščiai, su meile, padeda parodyti dėmesį ir rūpestingumą. Nebūtina rinkti brangios dovanos: gamtos įkvėpta ir laikui nepavaldi maloni smulkmena – vienas universaliausių ir tinkamiausių dovanos moterims variantų. Tokių dovanų rasite ir mūsų el. parduotuvėje, tad kviečiame pasidairyti, išsirinkti ir džiuginti jūsų mylimas moteris.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *