Dovanų pakavimo idėjos: kaip sukurti ne tik įdomesnes, bet ir tvaresnes pakuotes?

Kai jau išrinksite dovaną ar kelias jų, gavėjams suteiksiančias visą puokštę nuostabių emocijų, liks ne mažiau svarbus darbas – tą dovaną supakuoti. Jei kūrybinė mūza nėra dažna jūsų palydovė, o kamputyje neturite elfų pagalbininkų, dovanų pakavimas gali atrodyti kaip neįveikiamas žygdarbis.

Atminkite, kad vienas sėkmės faktorių – dovaną suasmeninti, o ne tiesiog įdėti į popierinį pirktinį maišelį. Kūrybiškai supakavę dovaną, jos gavėjui pademonstruosite dėmesį, rūpestį ir meilę. Kartais užtenka ir nedidelės dovanėlės, bet iki smulkmenų apgalvota pakuotė keliskart išaugina to daikto vertę. Taigi, kaip sukurti gamtai ir žmogui draugiškas dovanų pakuotes?

Dovanų pakavimas naudojant natūralias medžiagas

Daugelį žavi natūralumas: šiame skubančiame pasaulyje jo lieka vis mažiau. Taigi, bet kuriuo metų laiku įkvėpimo galima semtis iš motinos gamtos – pagalvokite, kokie natūralūs elementai tiktų prie naudojamo popieriaus atspalvio. Dovaną galima dekoruoti žalumynais (visus metus žaliuojančių augalų, pavyzdžiui, tujų, šakelėmis), gilėmis, kaštonais, kankorėžiais ar šermukšnių, medžių šakelėmis ir t. t.

Papuoškite dovanos pakuotę nuotrauka ar atviruku

Dar viena puiki idėja – papuošti dovanos pakuotę nuotrauka ar menišku, stilingu atviruku. Idealiai tinka momentiniu fotoaparatu nufotografuotos nuotraukos, tačiau jei jų neturite, ne problema – galite pavartyti nuotraukų albumą ir atrinkti kažkurią tinkamesnę fotografiją, galite užsisakyti nuotraukų gamybos paslaugą. Tuomet tiesiog pakiškite nuotrauką ar atviruką po pakavimo juostele ir pritvirtinkite dvipuse lipnia juosta.

Sunku nuspręsti, kokia nuotrauka kiekvienai dovanai tiktų? Tada pirmiausia pagalvokite apie dovanos gavėją: kurios su juo praleistos akimirkos įsiminė labiausiai, o gal neseniai koks nors įvykis labai nudžiugino dovanos gavėją (pavyzdžiui, ji ar jis pirmą kartą tapo seneliu)? Tą nuotrauką ir reikėtų rinktis.

Tekstilinė pakuotė dovanai

Nuolat jaudinatės, kad naudojant tradicinį pakavimo popierių dovanos nepavyko supakuoti skrupulingai? Ieškote būdo dovanas pakuoti nenaudojant popieriaus, kurį gavėjas vis tiek išmes? Tuomet drąsiai galite vynioti daiktus į audinį. Tiks nauja, švari namuose rasta medžiaga arba net gražus virtuvinis rankšluostėlis, o jei nieko panašaus neturite, galite apsilankyti dėvėtų drabužių parduotuvėje ir audinio įsigyti ten. Net nustebsite, kaip idealiai kai kurie audiniai tinka dovanoms pakuoti.

Tikėtina, kad sulauksite nemažai komplimentų, nes dovana atrodys kitaip nei visos. Dovanų pakavimas į audinius – sumanus, nebrangus ir, svarbiausia, tvarus.

Dovana, supakuota stiklainyje

Namuose stiklainių turi daugelis, o jei neturite, įsigykite vieną kitą konservuotą produktą, ir lentynėlė vėl prisipildys tuščių įvairių dydžių stiklainių. O jie idealiai tinka dovanoms pakuoti. Daugelis žinome apie kepinių mišinius stiklainiuose. Idėja tokia, kad spalvingais sluoksniais į stiklainius pilami pyragui, keksiukams, sausainiams ar bet kokiam kitam skanėstui reikalingi ingredientai, stiklainis dekoruojamas, o gražiai papuošta dovana įteikiama gavėjui.

Tačiau į stiklainius puikiai galima supakuoti bet kokius smulkius daiktus, o pačius stiklainėlius kūrybiškai papuošti cinamono lazdelėmis, saldainiais, virvutėmis, mediniais dirbiniais, audinių skiautelėmis ir t. t. Dovanos pakuotė bus tikrai įspūdinga!

Dovanų pakavimas į daugkartinio naudojimo maišelius

Dar vienas būdas supakuoti dovanas nekenkiant gamtai (variantas „du viename“) – renkantis daugkartinio naudojimo tekstilinius pirkinių ar produktams laikyti skirtus maišelius.  Tai gali būti ir paprastas krepšys su rankenomis, tiek maišelis-kuprinė (juose mokiniai įprastai nešiojasi sportinę aprangą), tiek mini maišelis pačių rinktoms vaistažolėms laikyti.

Jei mokate ir mėgstate, galite patys pasiūti arba dekoruoti pirktinius daugkartinio naudojimo maišelius. Tik įsivaizduokite: nuo šiol dovanų gavėjas, kaskart eidamas į prekybos centrą, naudosis maišeliu ir prisimins unikalią išskirtinai supakuotą jūsų dovaną!

Dovanų pakavimas į rudą popierių

Į paprastą rudą popierių supakuota dovana – pigus ir originalus sprendimas. Jums prireiks vadinamojo kraft popieriaus, juostelės ar virvutės ir pačių iš siūlų pagamintų burbulų. Šiame vaizdo įraše rasite trumpą pamokėlę, kaip juos pasigaminti.

Beje, natūralus popierius pakavimui puikiai tinka dėl to, kad dovaną galite gausiau dekoruoti: aprišti juostelėmis, puošti karoliukais ir t. t. Be to, jis yra visiškai neutralus, pagamintas iš perdirbto popieriaus, tad padeda puoselėti tvarumo idėjas.

Beje, dovanų pakavimo popierių galite sluoksniuoti: ant į kraft popierių supakuotos dovanos uždėti spalvingesnio popieriaus juostelę.

Taigi, skirkite laiko apgalvoti, kaip ir į ką dovaną supakuoti, įdėkite į ją dalelę savo širdies: neabejotinai nudžiuginsite ir sužavėsite jos gavėją.

O jei ieškote unikalios, jausmingos bei išpuoselėtos dovanos, kviečiame pasidairyti mūsų el. parduotuvės kataloge. Užtikriname – dailiosios lyties atstoves tokios dovanos tiesiog pakerės. Turėkite omenyje – stilinga, subtili ir jauki dovana tiks bet kokia proga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *