Pakvietė į vestuves – o ką dovanoti?

Jaunuosius norisi pasveikinti neužmirštama dovana. Bėda – pritrūkstame idėjų.

Anksčiau buvo įprasta dovanoti praktiškus, buityje praversiančius daiktus – juk kuriasi nauja šeima ir jai visko reikės. Puiki dovana buvo gražus servizas, lėkštės, puodai, patalynė, net maistas. Tačiau dabar vestuvės žymi ne bendro gyvenimo pradžią, o santykių brandą, tad praktiškos dovanos – ne tokios ir praktiškos.

 

Jei pasinertume dar giliau į istoriją, pastebėtume, kad senosios lietuvių tradicijos vestuvių proga skatina dovanoti ne tiek praktiškas, kiek simbolinę vertę turinčias dovanas. Dovana buvo suprantama kaip šeimos palaiminimas, tad jos ir parenkamos taip, kad stiprintų, keltų motyvaciją ir prasmės pojūtį nelengvame santykių, kurie truks visą gyvenimą, kūrimo kelyje.

 

Gera dovana buvo šiaudinis sodas, nes simbolizavo šeimos stiprybę, vaisingumą, darną namuose. Taip pat dovanojamos juostos su įmantriais, apsaugos ir klestėjimo prasmes turinčiais raštais. Dovanai tiko ir tiesiog gražūs daiktai – įmantresnis peilis, gražus indas, namų puošmena, siekiant praturtinti šeimą ar prisidėti prie namų jaukumo. 

 

Šiandien taip pat namams, kuriuose nieko netrūksta, galima pridėti šiek tiek jaukumo, gerų emocijų, šviesios nostalgijos dovanojant tai, kas kels atsiminimus apie vestuvių dieną, artimus bičiulius, padės nurimti ir atsipalaiduoti, paskatins susėsti pokalbiui, kuris tvirtins santykius.

Tai ką padovanoti?

Jaukumui – stilinga, prie įvairaus interjero deranti žvakė, kuri namus pripildys nostalgiškų aromatų. Gal tai vanilė – vaikystės ledų prisiminimas, o gal levanda dvasinei sveikatai ar gėlės aistrai pažadinti.

Meilei – šilko patalynės komplektas, kad iš lovos net nesinorėtų lipti. 

Santykiams – rankų darbo keramikiniai puodeliai, kad nuoširdus pokalbis prie kavos ar arbatos taptų kiekvieno ryto ritualu. 

O kai kuriems daiktams prasmę įkrauna žodžiai. Štai balto gipso bijūno žiedas – namų puošmena, kuri šeimai primins apie klestėjimą, po žiemos ateinantį žydintį pavasarį, jaunystę ir prasmę klestėti santykyje. Miela smulkmena, atvirukas su Jūsų įprasminančiais žodžiais – ir jūs sukuriate simbolį, turintį galią.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *